Vegetariánství a další odnože tohoto stravování

Chcete se stravovat zdravě a jinak, než všichni ostatní? Potom Vás může zajímat třeba bezlepková dieta nebo dáte přednost vegetariánství. Do jisté míry jde nejenom o stravovací návyky, ale také odlišné životní styly. Navíc, když se vydáte druhou jmenovanou cestou, nabízí se Vám několik dalších odboček, kudy se v rámci jídla vydat.

Co je to vegetariánství?

Pod pojmem vegetariánství si můžete představit způsob stravování bez jakéhokoliv masa. Zapomeňte na mastné výrobky, kam mimochodem patří i sádlo. Nekonzumujete konzumovat živočišnou stravu. Maximálně produkty z ní samotné. To znamená vejce, mléko a podobné věci. Jestliže chcete vědět, jaké další odnože nabízí tento stravovací styl, začtěte se do níže uvedených řádků.

S vegetariánstvím souvisí i jiné stravovací styly

Jednou z alternativ je například veganství. To je do určité míry trochu přísnější způsob vegetariánství. Kromě masa si totiž musíte odpustit také aditiva živočišného původu. O to přísnější je pak veganská strava z pohledu obsahu. S ostatními odnožemi Vás blíže seznámíme prostřednictvím níže prezentovaných otázek a odpovědí.

Jaká strava je označována, jako makrobiotika?

Strava primárně založená na zelenině. Může být i tepelně upravená. Dalším zdrojem potravin jsou celozrnné obiloviny. Důraz klaďte na lokální zdroje. Hodně rozšířená je v přímořských oblastech

Jaké potraviny vylučuje makrobiotika?

Vyhýbat se musíte primárně rajčatům, paprikám, bramborám a nejrůznějším mléčným výrobkům.

Co je to vitariánství?

Tento typ stravování je často označován, jako živá strava. Konzumovat budete pouze tepelně neupravené potraviny. Maximální přípustná teplota nesmí překročit 42 stupňů Celsia.

Jaké suroviny se konzumují v rámci vitariánství?

Jsou to například ořechy, semínka, zelenina, ovoce a podobné potraviny. Z těchto ingrediencí si můžete připravovat nejrůznější typy salátů.

S jakými dalšími směry vegetariánství se můžete setkat?

Jsou to směry označované nejrůznějšími názvy. Například pojem laktoovo toleruje konzumaci vajec. Takový pollo vegetarián se vyhýbá například pouze červenému masu, takže nejde o stoprocentního vegetariána. Něco podobného je u pesco-vegetariána.