Raut pro 80 osob: Kolik vás bude stát hostina snů?

Raut Pro 80 Osob Cena

Typ rautu ovlivňuje cenu

Typ rautu je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících celkovou cenu. Nabídka drobného občerstvení pro pár hostů bude samozřejmě stát méně než opulentní hostina pro desítky lidí. S rostoucím počtem chodů a náročností přípravy pokrmů cena přirozeně roste. Stejně tak se do ceny promítá výběr surovin. Exotické ovoce, ušlechtilé druhy masa a delikatesy se projeví na vyšší výsledné částce. Nezapomeňte zohlednit i nápoje.

Nabídka teplých a studených pokrmů

Naše restaurace nabízí širokou škálu teplých i studených pokrmů, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Z teplých jídel si můžete vybrat z tradiční české kuchyně, jako je svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem, vepřová pečeně s knedlíkem a zelím nebo guláš. Pro milovníky mezinárodní kuchyně nabízíme například těstoviny na různé způsoby, steaky z hovězí svíčkové nebo lososa na grilu.

Pokud dáváte přednost lehčím jídlům, můžete si vybrat z naší nabídky salátů, polévek nebo studených mís. V nabídce nechybí ani dezerty, které potěší vaše chuťové pohárky.

Dezerty a svatební dort

Sladká tečka na závěr svatební hostiny? Dezerty a svatební dort jsou tou pravou volbou! Vybírat můžete z nepřeberného množství dezertů - od klasických českých buchet a koláčů, přes moderní cupcakes a cake pops, až po sofistikované francouzské makronky. Nezapomeňte sladit styl dezertů s celkovým tématem svatby. Svatební dort je pak pomyslnou třešničkou na dortu. I zde se fantazii meze nekladou - od elegantních naked dortů, přes romantické dorty zdobené květinami, až po originální dorty inspirované vašimi zájmy. Nejdůležitější je, aby dezerty a dort nejen skvěle chutnaly, ale také lahodily oku.

Nealkoholické nápoje pro všechny

Nealkoholické nápoje hrají v naší stravě důležitou roli, ať už chceme uhasit žízeň, doplnit energii nebo si jen tak zpříjemnit den. Na výběr máme z nepřeberného množství možností – od klasické vody, přes ovocné šťávy a limonády až po méně tradiční alternativy jako jsou ledové čaje, domácí limonády nebo třeba kokosová voda.

Důležité je vybírat nápoje s ohledem na naše individuální potřeby a preference. Zatímco sportovci ocení iontové nápoje doplňující minerály ztracené pocením, pro běžný den je ideální volbou čistá voda. Ovocné šťávy jsou skvělým zdrojem vitamínů, ale pozor na vysoký obsah cukru, zvláště u džusů.

Ať už sáhnete po jakémkoli nealkoholickém nápoji, nezapomínejte na pestrost a střídmost.

Alkoholické nápoje a jejich výběr

Výběr alkoholických nápojů je široký a záleží na mnoha faktorech, jako je příležitost, chuťové preference a rozpočet. Mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje patří pivo, víno a lihoviny. Pivo se hodí pro neformální akce, zatímco víno se často volí k slavnostnějším příležitostem. Lihoviny, jako je vodka, rum nebo whisky, se pijí samostatně nebo v míchaných nápojích. Při výběru alkoholu je důležité dbát na kvalitu a nepřehánět to s množstvím.

Cena za osobu se liší dle lokality

Cena se může v různých lokalitách lišit, a to z několika důvodů. Například v centru Prahy budou ceny za ubytování, stravování a služby obecně vyšší než v menších městech jako je třeba České Budějovice nebo Olomouc. Důvodem jsou vyšší náklady na provoz, větší koncentrace turistů a celkově vyšší životní úroveň v hlavním městě. Naopak v odlehlejších horských oblastech, jako jsou Krkonoše nebo Šumava, můžou být ceny některých služeb a potravin o něco vyšší kvůli náročnější dostupnosti a menší konkurenci. Před cestou je proto vždy dobré se informovat o cenové hladině v dané lokalitě a přizpůsobit tomu svůj rozpočet.

Možnost vlastního cateringu

V případě, že máte specifické stravovací požadavky nebo si prostě jen rádi zařizujete věci po svém, potěší vás možnost vlastního cateringu. Můžete si tak zajistit občerstvení přesně podle vašich představ a zároveň ušetřit peníze. Nezapomeňte však na dodržování hygienických norem a včasnou domluvu s provozovatelem prostor, kde se vaše akce koná. Někteří provozovatelé si účtují poplatek za pronájem kuchyně nebo za úklid po cateringu.

Zeptejte se na ceny předem

Vždy si ověřte ceny předem, ať už se jedná o služby řemeslníka, kadeřníka nebo třeba taxíka. Není nic horšího, než být nemile překvapen vysokou fakturou. Nebojte se zeptat na ceník nebo alespoň orientační cenu. Je to vaše právo a zodpovědný poskytovatel služeb by vám s tím neměl dělat problém. Naopak, otevřená komunikace o cenách buduje důvěru a předchází nedorozuměním.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: FilipSykora

Tagy: raut pro 80 osob cena | cena za organizaci rautu pro 80 osob