Nová japonská restaurace v Opavě

Japonská Restaurace Opava

Japonská kuchyně v Opavě

Opava, i když není největší metropolí, se může pochlubit pestrou kulinářskou scénou. Mezi oblíbené destinace gurmánů patří bezesporu i japonské restaurace. "Sushi" už dávno není cizím slovem a Opavané si oblíbili delikátní rolky s čerstvým rybami, mořskými plody a zeleninou. Kromě sushi si v japonských restauracích v Opavě můžete pochutnat i na dalších specialitách. Hledáte-li lehký oběd či večeři, ramen je skvělou volbou. Vývary s nudlemi, masem a vejcem vás zasytí a potěší vaše chuťové pohárky. Pro milovníky japonské kuchyně je v Opavě z čeho vybírat. Ať už toužíte po klasickém sushi, hřejivém ramenu nebo jiných specialitách, nebudete zklamáni. Nebojte se experimentovat a objevovat nové chutě Asie přímo v srdci Opavy!

Pestrá nabídka restaurací

Opava, město s bohatou historií a kulturou, se může pochlubit i pestrou kulinářskou scénou. Milovníci japonské kuchyně si zde přijdou na své díky rostoucímu počtu japonských restaurací. Ať už toužíte po lahodném sushi, křupavém tempura nebo sytých ramen, Opava má co nabídnout.

Název restaurace Hodnocení na Google Cena obědového menu Nabízí vegetariánské možnosti?
Sushi Bar Opava (Příkladový název) 4.5 ⭐️ 159 Kč Ano

Vybírat můžete z tradičních podniků s autentickou atmosférou i moderních bister s inovativním přístupem k japonské gastronomii. Mnoho restaurací se zaměřuje na čerstvé, lokální suroviny a nabízí sezónní speciality. Kromě klasických pokrmů narazíte i na vegetariánské a veganské varianty, takže si pochutná každý.

Při výběru restaurace vám pomohou recenze od ostatních hostů a online menu s fotografiemi. Nebojte se experimentovat a objevovat nové chutě. Japonská kuchyně je známá svou pestrostí a Opava vám ji naservíruje v té nejlepší kvalitě.

Tradiční sushi a speciality

V naší restauraci si vychutnáte nejen tradiční sushi, ale i speciality, které jinde nenajdete. Vše připravujeme z čerstvých a kvalitních surovin podle originálních japonských receptur.

Naše nabídka

Sushi

 • Maki sushi s lososem a avokádem
 • Nigiri sushi s tuňákem
 • California roll s krabem
 • Dragon roll s krevetou v tempuře
 • Rainbow roll s různými druhy ryb
 • Sashimi z mořského vlka

Další speciality

 • Miso polévka
 • Edamame
 • Gyoza knedlíky
 • Kuřecí katsu curry

Vegetariánská jídla

 • Vegetariánské sushi s avokádem a okurkou
 • Tofu teriyaki

Navštivte naši japonskou restauraci v Opavě a užijte si autentickou chuť Japonska v příjemném prostředí.

japonská restaurace opava

Atmosféra a design

Vkročit do japonské restaurace v Opavě je jako vstoupit do jiného světa. Minimalistický design, čisté linie a tlumené barvy navozují atmosféru klidu a harmonie, typickou pro japonskou kulturu. Často se setkáte s přírodními materiály, jako je dřevo a kámen, které dodávají prostoru na autenticitě. Jemné osvětlení a decentní dekorace, jako jsou bonsaje nebo kaligrafie, dotváří uklidňující a elegantní atmosféru.

Některé japonské restaurace v Opavě se mohou pochlubit i tradičními japonskými prvky, jako jsou posuvné dveře "shoji" z rýžového papíru, tatami rohože nebo zahrady zen. Tyto prvky nejenže dokreslují autentickou atmosféru, ale také symbolizují japonskou estetiku a filozofii.

Ať už si vyberete moderní nebo tradiční japonskou restauraci v Opavě, atmosféra vás jistě okouzlí. Kombinace elegantního designu, uklidňujících barev a jemných detailů vytváří ideální prostředí pro vychutnání si lahodných japonských specialit.

Kvalita surovin a čerstvost

V japonské restauraci v Opavě hraje kvalita surovin a čerstvost naprosto zásadní roli. Chuť sushi a dalších japonských specialit je totiž velmi delikátní a zážitkem se stává jen tehdy, když jsou použity ty nejkvalitnější ingredience. Většina dobrých japonských restaurací v Opavě si proto dává záležet na tom, aby ryby a mořské plody pocházely z ověřených zdrojů a byly vždy čerstvé. To samé platí i o zelenině, rýži a dalších surovinách.

Některé restaurace se dokonce chlubí tím, že ryby nechávají dovážet letecky přímo z Japonska, aby si udržely tu nejvyšší možnou kvalitu. Čerstvost surovin je v japonské kuchyni klíčová a zkušení kuchaři v Opavě to moc dobře vědí. Právě proto si dávají záležet na tom, aby byly všechny ingredience zpracovány co nejrychleji po dodání a aby se používaly jen ty nejčerstvější kousky.

Recenze a hodnocení

Opavští milovníci sushi a ramenu si v posledních letech pochvalují stále se rozrůstající nabídku japonských restaurací. Od tradičních podniků s poklidnou atmosférou až po moderní bistra s rychlou obsluhou, Opava má co nabídnout. Na internetu se množí recenze a hodnocení, které vám pomohou s výběrem té pravé restaurace pro vás.

japonská restaurace opava

Hledáte-li autentický gurmánský zážitek, doporučujeme sledovat hodnocení restaurací, které se specializují na sushi a sashimi. Všímejte si komentářů ohledně čerstvosti ryb, prezentace pokrmů a umu sushi mistrů. Pro milovníky teplých jídel se nabízí ramen, jehož kvalitu v Opavě oceňují jak místní, tak i návštěvníci města. Při výběru restaurace se zaměřte na recenze týkající se chuti vývaru, textury nudlí a pestrosti ingrediencí.

Nezapomeňte, že vkus je individuální a co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému. Proto doporučujeme prostudovat více recenzí a zohlednit preference vaší vlastní chuti. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv japonskou restauraci v Opavě, přejeme vám příjemný kulinářský zážitek.

Ceny a dostupnost

V Opavě najdete japonské restaurace v různých cenových relacích, takže si na sushi a dalších dobrotách můžete pochutnat bez ohledu na rozpočet. Obecně platí, že obědové menu bývají cenově dostupnější než večeře. Polední sety se pohybují okolo 150-250 Kč, zatímco za večeři pro dva s nápoji zaplatíte v průměru 800-1500 Kč.

Ceny se liší v závislosti na lokalitě restaurace, kvalitě surovin a samozřejmě i na tom, co si objednáte. Pokud si chcete dopřát degustační menu o několika chodech, počítejte s cenou okolo 1000 Kč a více na osobu.

Doporučujeme sledovat webové stránky a sociální sítě restaurací, kde často zveřejňují informace o speciálních nabídkách, happy hours nebo zvýhodněných cenách vybraných jídel.

Rezervace a otevírací doba

Vzhledem k popularitě japonských restaurací v Opavě doporučujeme rezervaci předem, zvláště pokud plánujete večeři ve skupině. Mnoho restaurací nabízí online rezervační systém na svých webových stránkách, nebo můžete jednoduše zavolat a rezervovat si stůl telefonicky. Otevírací doba se liší v závislosti na konkrétní restauraci, ale většina japonských restaurací v Opavě je otevřena denně na oběd i večeři. Některé restaurace mohou mít v neděli nebo o svátcích zkrácenou otevírací dobu. Pro jistotu si vždy zkontrolujte otevírací dobu na webových stránkách restaurace nebo na jejich sociálních sítích. Pokud hledáte autentický japonský kulinářský zážitek v Opavě, určitě si rezervujte stůl včas.

Doporučení a tipy

Ať už jste ostřílení milovníci sushi nebo teprve začínáte s japonskou kuchyní, Opava má co nabídnout. Vyzkoušejte klasické rolky jako Philadelphia nebo California roll, nebo se odvažte a ochutnejte něco nového - třeba nigiri s mořským ježkem. Nezapomeňte na miso polévku, edamame nebo gyoza knedlíčky jako předkrm.

japonská restaurace opava

Při výběru restaurace v Opavě se zaměřte na recenze od ostatních hostů. Čerstvost surovin je u japonské kuchyně klíčová, proto si vybírejte podniky s dobrou pověstí. Pokud si nejste jistí, co si objednat, nebojte se zeptat obsluhy na doporučení. Rádi vám poradí s výběrem z menu a doporučí speciality podniku.

Ať už zvolíte jakoukoliv japonskou restauraci v Opavě, užijte si gurmánský zážitek a ponořte se do tajů japonské kuchyně.

Opava, ačkoliv ležící v srdci Evropy, se může pochlubit pestrou nabídkou exotických chutí. Japonská restaurace v Opavě není jen jedna, a tak si milovníci sushi, ramen či tempury přijdou na své. Ať už toužíte po rychlém obědě formou poledního menu, romantické večeři ve dvou, nebo chcete uspořádat oslavu s přáteli, japonská restaurace v Opavě splní vaše očekávání. Čerstvé suroviny, autentická atmosféra a příjemná obsluha, to vše a mnohem více na vás čeká v japonských restauracích v Opavě. Není tedy třeba cestovat tisíce kilometrů, abyste okusili kousek Japonska. Stačí se vydat do některé z opavských restaurací a nechat se unést do světa lahodných a esteticky servírovaných pokrmů.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: FilipSykora

Tagy: japonská restaurace opava | japonská restaurace v opavě