Nejlepší restaurace Kutná Hora: Kam na gurmánský zážitek?

Nejlepší Restaurace Kutná Hora

Dačický

Restaurace Dačický, nacházející se přímo na historickém Havlíčkově náměstí v Kutné Hoře, je vyhlášeným podnikem nabízejícím jedinečnou kombinaci kulinářského zážitku a historické atmosféry.

V menu restaurace Dačický naleznete to nejlepší z tradiční české kuchyně s důrazem na kvalitní suroviny z lokálních zdrojů. Ochutnat můžete speciality jako vepřová panenka s houbovou omáčkou a karlovarským knedlíkem, hovězí líčka na víně s bramborovo-celerovým pyré nebo pečenou kachnu s červeným a bílým zelím. Pro milovníky ryb je v nabídce pstruh na másle s mandlemi a vařenými bramborami.

Kromě stálého menu restaurace Dačický pravidelně obměňuje sezónní nabídku, která reflektuje aktuální dostupnost čerstvých surovin a sezónních specialit.

Restaurace Dačický je oblíbeným místem jak mezi turisty, tak mezi místními. Díky své poloze, příjemnému prostředí a vynikající kuchyni se stala vyhledávaným místem pro rodinné oslavy, firemní večírky i romantické večeře.

V Ruthardce

V srdci Kutné Hory, jen pár kroků od památek jako je Kostnice Sedlec a Chrám svaté Barbory, se nachází útulná restaurace Ruthardka. Tato restaurace s okouzlujícím historickým interiérem nabízí to nejlepší z české i mezinárodní kuchyně.

Na jídelním lístku restaurace Ruthardka najdete tradiční česká jídla jako svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem, vepřové koleno s křenem a hořčicí, a také speciality z ryb a drůbeže. Pro milovníky mezinárodní kuchyně restaurace nabízí široký výběr těstovin, steaků a salátů.

Restaurace Ruthardka je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, rodinnou oslavu nebo firemní akci. V letních měsících je otevřena zahrádka s výhledem na historické centrum Kutné Hory.

Pokud hledáte nejlepší restauraci v Kutné Hoře, Ruthardka je tou pravou volbou. Spojuje v sobě vynikající kuchyni, příjemnou atmosféru a profesionální obsluhu.

U Kata

Kutná Hora, město stříbra a památek UNESCO, láká nejen svou historií, ale i chutěmi. Mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře patří bezesporu i ty s tradiční českou kuchyní. Ať už hledáte útulný podnik na oběd s rodinou nebo romantickou večeři ve dvou, Kutná Hora má co nabídnout.

Milovníci gastronomie ocení širokou nabídku restaurací, od těch s michelinskými ambicemi až po poctivé hospody s domácí atmosférou. Vybrat si tu nejlepší restauraci v Kutné Hoře není snadné, záleží na individuálních preferencích. Doporučujeme projít si recenze a nechat se inspirovat atmosférou a nabídkou jednotlivých podniků.

Pivnice Na Kozím plácku

Pivnice Na Kozím plácku je oblíbeným podnikem mezi místními i turisty v Kutné Hoře. Nachází se jen pár kroků od historického centra a nabízí autentickou českou atmosféru. V útulném interiéru s klenutými stropy si můžete vychutnat tradiční česká jídla, jako je vepřová krkovice, guláš nebo svíčková. K pití si určitě dejte některé z kvalitních českých piv, které se zde čepují. Pivnice Na Kozím plácku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají příjemné posezení s výborným jídlem a pitím za rozumné ceny. Restaurace je často vyhledávaná pro svoji přátelskou obsluhu a pohodovou atmosféru. Pokud hledáte nejlepší restaurace Kutná Hora, určitě byste měli Pivnici Na Kozím plácku zařadit na svůj seznam.

Restaurace U Hrnčíře

Pokud hledáte nejlepší restauraci v Kutné Hoře, nesmíte minout restauraci U Hrnčíře. Tato restaurace, která se nachází jen pár kroků od Vlašského dvora, nabízí autentickou českou kuchyni v útulném a příjemném prostředí.

U Hrnčíře si zakládají na čerstvých a lokálních surovinách. V nabídce najdete tradiční česká jídla jako svíčkovou na smetaně, vepřové koleno s knedlíkem a zelím, nebo guláš v chlebu. Pro milovníky ryb je tu připravený pstruh na másle s mandlemi.

Restaurace U Hrnčíře je oblíbená jak mezi místními, tak i mezi turisty. Díky své poloze v centru města a vynikající kuchyni se stala jednou z nejlepších restaurací v Kutné Hoře.

Nezapomeňte si rezervovat stůl předem, obzvláště o víkendech a během turistické sezóny bývá plno.

Pizzerie La Bella Vita

Pizzerie La Bella Vita je stálicí na kutnohorské gastronomické scéně a právem se řadí mezi nejlepší restaurace ve městě. Není divu, že ji místní i turisté vyhledávají pro její autentickou italskou kuchyni, příjemnou atmosféru a přátelskou obsluhu.

V nabídce najdete široký výběr pizz připravovaných dle tradičních receptur z kvalitních surovin. Těsto je tenké a křupavé, jak má být, a ingredience vždy čerstvé a plné chuti. Kromě pizz si můžete pochutnat i na lahodných těstovinách, salátech či masových specialitách.

Restaurace se nachází v centru Kutné Hory a nabízí příjemné posezení jak v útulném interiéru, tak na venkovní zahrádce. Ať už hledáte místo pro romantickou večeři, posezení s přáteli nebo rodinný oběd, v Pizzerii La Bella Vita si zaručeně vyberete.

Nezapomeňte si rezervovat stůl předem, restaurace bývá často plně obsazená.

Restaurace Na Pašance

Pokud hledáte nejlepší restauraci v Kutné Hoře, nenechte si ujít Restauraci Na Pašance. Tato restaurace se nachází v malebném prostředí historického centra a nabízí nezapomenutelný kulinářský zážitek. Šéfkuchař s vášní pro gastronomii připravuje moderní jídla s důrazem na čerstvé a kvalitní suroviny z lokálních zdrojů. V nabídce najdete speciality české i mezinárodní kuchyně, které uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky. Restaurace Na Pašance je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, rodinnou oslavu nebo firemní akci. Příjemná atmosféra, profesionální obsluha a vynikající jídlo z ní dělají jednu z nejlepších restaurací v Kutné Hoře.

Hospůdka U Balouna

Pro milovníky tradiční české kuchyně a příjemné atmosféry je tu Hospůdka U Balouna. Nachází se jen kousek od centra Kutné Hory a nabízí široký výběr jídel za rozumné ceny. Na jídelním lístku najdete klasiky jako svíčkovou na smetaně, vepřo knedlo zelo nebo guláš, ale i speciality podniku, které se obměňují podle sezónní nabídky.

Hospůdka U Balouna je oblíbená mezi místními i turisty, a to nejen pro své chutné jídlo, ale i pro přátelskou obsluhu a útulné prostředí. V létě je k dispozici venkovní zahrádka, kde si můžete vychutnat jídlo a pití pod širým nebem. Pokud hledáte dobrou restauraci v Kutné Hoře, kde si pochutnáte na tradiční české kuchyni za příznivé ceny, Hospůdka U Balouna je skvělou volbou.

Restaurace Vlašský dvůr

Pokud hledáte nezapomenutelný kulinářský zážitek v srdci Kutné Hory, pak je Vlašský dvůr skvělou volbou. Tato restaurace, která se pyšní titulem jedné z nejlepších restaurací v Kutné Hoře, vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a vynikající kuchyní. Nachází se v historické budově bývalého Vlašského dvora, odkud pochází i její název.

Na jídelním lístku restaurace Vlašský dvůr najdete širokou škálu pokrmů české i mezinárodní kuchyně.

Restaurace Vlašský dvůr je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, rodinnou oslavu nebo firemní akci.

Čínská restaurace Peking

Pokud hledáte autentický zážitek z čínské kuchyně v Kutné Hoře, restaurace Peking by měla být na vašem seznamu. Tato restaurace, oblíbená mezi místními i turisty, nabízí širokou škálu tradičních jídel, od klasických smažených nudlí a rýže po speciality jako je kachna po pekingsku.

Suroviny jsou vždy čerstvé a jídla jsou připravována s péčí a pozorností k detailu. Obsluha je přátelská a ochotná poradit s výběrem z menu. Atmosféra je příjemná a útulná, ideální pro romantickou večeři ve dvou nebo pro posezení s přáteli.

Restaurace Peking se nachází v centru Kutné Hory a je snadno dostupná pěšky i autem. Díky své vynikající kuchyni, příjemné atmosféře a skvělé poloze se restaurace Peking řadí mezi nejlepší restaurace v Kutné Hoře.