Kam na pivo v centru Prahy? Máme pro vás tipy!

Kam Na Pivo V Centru Prahy

Klasické pivnice s historií

Praha se pyšní nespočtem hospůdek a restaurací, ale jen pár z nich se může pochlubit nálepkou "klasická pivnice s historií". Tyto podniky dýchají atmosférou starých časů, kdy se pivo pilo na žízeň a u stolu se vedly dlouhé debaty. Často se nacházejí v historických domech s klenutými stropy a dřevěným nábytkem, který pamatuje ještě Rakousko-Uhersko. Místní štamgasti, milovníci zlatavého moku a zvědaví turisté se tu setkávají, aby si vychutnali tradiční českou kuchyni a poctivé pivo, často z menších lokálních pivovarů. Návštěva takové pivnice není jen o jídle a pití, ale o zážitku, který vás přenese v čase a umožní vám nasát atmosféru staré Prahy.

Moderní pivní bary a restaurace

Praha a další velká města se v posledních letech stala domovem nové vlny pivních barů a restaurací. Pryč jsou doby, kdy na čepu kraloval jen ležák a pár dalších tradičních stylů. Moderní podniky sází na pestrost, kvalitu a originalitu. Na čepu tak najdete širokou škálu pivních stylů z malých i větších pivovarů, od světlých ležáků přes hořká IPA až po kyseláče a silná piva. Důraz na kvalitu se projevuje i v servisu, kdy vám personál rád poradí s výběrem a pivo vám načepuje do správného skla. Kromě piva se v moderních pivních barech a restauracích často setkáte i s kvalitním jídlem, které se k pivu skvěle hodí.

Pivovary s vlastním výčepem

V České republice se v posledních letech těší velké oblibě pivovary s vlastním výčepem. Tyto menší, často rodinné podniky, lákají na čerstvě uvařené pivo, příjemnou atmosféru a osobní přístup. Na rozdíl od velkých průmyslových pivovarů se zde klade důraz na tradiční postupy a kvalitní suroviny. Návštěvníci tak mají možnost ochutnat širokou škálu pivních stylů, od klasických ležáků až po experimentální IPA a Ale. Mnoho minipivovarů také nabízí prohlídky výroby s výkladem sládka, kde se dozvíte více o procesu vaření piva.

Tipy na zahrádky s pivem

Pivo a zahrádka, to k sobě v Česku neodmyslitelně patří. Abyste si ale tenhle letní rituál užili na maximum, máme pro vás pár tipů. Vyrazte s partou do pivovaru s rozlehlou zahradou, kde si vychutnáte čerstvě natočené pivo přímo u zdroje. Pro romantické duše doporučujeme vinárny s venkovním posezením, ideálně s výhledem na vinohrady. A pokud preferujete klidnější atmosféru, najděte si malý pivovar s útulnou zahrádkou schovanou v boční uličce. Nezapomeňte ochutnat sezónní speciality a užijte si letní pohodu!

Levné pivo v centru Prahy

Praha je známá svými pivními cenami, které se v centru města můžou vyšplhat do závratných výšin. Nezoufejte ale, i v srdci Prahy se dá pivo stále sehnat za rozumnou cenu. Stačí vědět, kam jít. Zapomeňte na turistické pasti a vydejte se do bočních ulic, kde na vás čekají tradiční české hospody. Místa, kde se scházejí místní a pivo teče proudem za ceny, které vás příjemně překvapí.

Nebojte se zeptat místních na tipy, rádi vám poradí, kde se dá v centru Prahy napít dobrého piva za rozumnou cenu.

Kam na řemeslné pivo

Praha je pivní ráj a řemeslná piva tu tečou proudem. Kam ale zajít pro ten nejlepší zážitek? Začněte v Holešovicích v Dva kohouti, kde vás uchvátí široký výběr piv z malých pivovarů. Pokračovat můžete do Karlína, kde na vás v pivnici U Kunštátů čeká útulná atmosféra a piva z lokálních i zahraničních pivovarů. Žižkov zase láká do Zlyho Casy, legendární hospůdky s punkovou duší a skvělým výběrem piv. Ať už zvolíte jakoukoli čtvrť, nezapomeňte, že nejlepší je ochutnávat a objevovat nové chutě. Na zdraví!

Pivo a netradiční zážitky

Česká republika je proslulá svou pivní kulturou a kromě tradičních degustací v hospůdkách a pivovarech nabízí i řadu netradičních pivních zážitků. Co takhle pivní lázně, kde se můžete ponořit do horké lázně s pivními kvasnicemi a chmelem, o kterých se říká, že mají blahodárné účinky na pokožku? Nebo pivní degustace v naprosté tmě, která vám umožní soustředit se pouze na chuť a aroma piva? Pro dobrodružnější povahy se nabízí pivní turistika na kole, která vás provede malebnou krajinou s zastávkami v minipivovarech a hospůdkách. Ať už zvolíte jakýkoli zážitek, pivo v České republice vás zaručeně nezklame.

Mapa nejlepších pivních podniků

Praha je pivní ráj a zorientovat se v záplavě hospod a pivnic může být oříšek. Proto jsme pro vás připravili mapu těch nejlepších pivních podniků, kde si vychutnáte lahodný mok i skvělou atmosféru. Najdete tu tradiční hospody s letitou historií, moderní pivní bary s nepřeberným výběrem piv z malých pivovarů i útulné pivnice s vlastním pivovarem. Ať už preferujete klasický ležák, osvěžující ejl nebo experimentální speciál, na této mapě si zaručeně vyberete.