Hudba: Nejznámější české kapely, které musíte slyšet!

Nejznámější České Kapely

Kabát

Kapela Kabát patří bezpochyby mezi nejznámější a nejúspěšnější české rockové skupiny. Založena byla v roce 1983 v Teplicích a za svou dlouhou kariéru si získala miliony fanoušků nejen v České republice, ale i na Slovensku. Kabát je známý svými energickými koncerty, chytlavými písněmi a texty, které oslovují široké publikum. Mezi jejich největší hity patří skladby jako "Pohoda", "Brousíme nože", "Malá dáma", "Schody" nebo "Moderní děvče".

Kabát je držitelem mnoha ocenění, včetně Českého slavíka, Anděla a dalších. Jejich alba se pravidelně umisťují na předních příčkách prodejních žebříčků a jejich koncerty jsou vyprodané dlouhé týdny dopředu. Kapela se skládá z pěti členů: Josef Vojtek (zpěv), Ota Váňa (kytara), Tomáš Krulich (kytara), Milan Špalek (baskytara) a Radek Hurčík (bicí). Kabát se řadí po bok dalších legendárních českých kapel, jako jsou Lucie, Olympic, Chinaski, Kryštof, Wanastowi Vjecy a mnoha dalších, které utvářely a stále utváří českou hudební scénu.

Kryštof

Kapela Kryštof, založená v roce 1993 v Havířově, si za dobu své existence vydobyla pevné místo na české hudební scéně a patří bezesporu mezi nejznámější české kapely. Jejich originální pop-rockový zvuk s prvky folku a osobité texty Richarda Krajča si získaly srdce milionů fanoušků napříč generacemi. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Obchodník s deštěm", "Zatanči", "Cesta" nebo "Ty a já". Kryštof se může pochlubit řadou ocenění, včetně devíti cen Anděl, a jejich koncerty jsou proslulé svou energií a skvělou atmosférou. Zařazení kapely Kryštof do seznamu nejznámějších českých kapel je tak zcela zasloužené a odráží jejich popularitu a vliv na českou hudební scénu. Mezi další slavné české kapely patří Kabát, Chinaski, Lucie, Olympic a mnoho dalších, které se nesmazatelně zapsaly do srdcí českých posluchačů.

Chinaski

Chinaski patří bezpochyby mezi nejznámější a nejúspěšnější české kapely. Založena byla v roce 1987, původně pod názvem Starý hadry. Jejich styl by se dal popsat jako pop rock s prvky folku a šansonu. Frontmanem kapely je Michal Malátný, jehož charakteristický hlas a vtipné texty si získaly srdce milionů fanoušků. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "1970", "Punčocháče", "Dobrák od kosti" nebo "Každý ráno".

Chinaski vydali již 10 studiových alb, z nichž se mnohá stala platinovými. Kapela pravidelně koncertuje a vystupuje na největších českých festivalech. Za svou kariéru získali nespočet ocenění, včetně několika Českých slavíků. Jejich popularita s časem neklesá, naopak si získávají stále nové a nové fanoušky napříč generacemi.

Lucie

Lucie je bezpochyby jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kapel. Založena byla v roce 1985 a za dobu své existence stihla vydat řadu hitů, které zlidověly a dodnes zní z rádií i playlistů. Mezi ty nejznámější patří "Medvídek", "Amerika", "Černí andělé" nebo "Dotknu se ohně". Kapela Lucie se stala synonymem pro kvalitní českou pop-rockovou hudbu s chytlavými melodiemi a texty plnými emocí.

Zařazení Lucie do seznamu nejznámějších českých kapel je tedy zcela na místě. Kapela za svou kariéru získala nespočet ocenění, odehrála tisíce koncertů a prodala statisíce alb. Její vliv na českou hudební scénu je nepopiratelný a její písně zlidověly napříč generacemi.

Olympic

Kapela Olympic patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely s historií sahající až do 60. let 20. století. Tato legendární skupina, která prošla mnoha personálními změnami, ale s Petrem Jandou v čele vždy zůstala věrná svému melodickému rockovému stylu, ovlivnila několik generací hudebníků a posluchačů. Mezi jejich nejznámější hity, které zlidověly a dodnes znějí z rádií i playlistů, patří Jasná zpráva, Želva, Dej mi víc své lásky, Snad jsem to zavinil já nebo Dynamit. Olympic se nesmazatelně zapsal do dějin české populární hudby a jeho popularita neklesá ani po více než šesti dekádách na scéně. Právě dlouhověkost a schopnost oslovit široké spektrum posluchačů řadí Olympic mezi stálice a legendy, bez nichž by seznam nejznámějších českých kapel nebyl úplný.

Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp je stálicí na české hudební scéně už od 90. let. Kapela, která vznikla ve Valašském Meziříčí, si získala srdce fanoušků svým osobitým folk-rockovým zvukem a vtipnými, často ironickými texty Petra Fialy. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako „Hodinový hotel“, „I cesta může být cíl“ nebo „Nejlíp jim bylo“. Mňága a Žďorp se pytí věrným publikem, které si jezdí užívat jejich energická vystoupení napříč celou republikou. Kapela je známá svou živelností na pódiu a koncerty plné energie. Za svou kariéru vydala přes 10 studiových alb a získala řadu ocenění, včetně několika cen Anděl. Patří tak bezpochyby mezi nejvýznamnější a nejznámější české kapely.

Wanastowi Vjecy

Wanastowi Vjecy patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely. Jejich energický pop-rock s chytlavými melodiemi a vtipnými texty si získal srdce milionů fanoušků napříč generacemi. Kapela vznikla v roce 1988 a brzy se stala fenoménem. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Vlkodlak", "Andělé", "Sbírka zvadlejch růží" nebo "Bedna od pomerančů". Robert Kodym, frontman kapely, je známý svým charismatickým vystupováním a nezaměnitelným hlasem. Wanastowi Vjecy vydali celkem 10 studiových alb a získali nespočet ocenění. Jejich koncerty jsou legendární a vždy přilákají davy fanoušků. Kapela se stala nedílnou součástí české hudební scény a její vliv je patrný dodnes.

Tata Bojs

Tata Bojs patří mezi nejznámější české kapely s historií sahající až do roku 1988. Tato hudební skupina z Hanspaulky v Praze si získala popularitu svým originálním mixem žánrů, vtipnými texty a nezaměnitelným zvukem. Za dobu své existence vydali Tata Bojs devět studiových alb, z nichž mnohá dosáhla platinového ocenění.

Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Toreadorská", "Malý Medvěd", "C.V.A.N." nebo "Nina". Tata Bojs jsou známí svými energickými koncerty a vizuálně propracovanými show. Kapela často spolupracuje s dalšími umělci a soubory, například s Divadlem Sklep nebo s dětským sborem.

Tata Bojs se zařadili mezi stálice české hudební scény a ovlivnili celou řadu mladších kapel. Jejich hudba oslovuje široké spektrum posluchačů napříč generacemi a jejich koncerty jsou stále vyhledávanou událostí.

Divokej Bill

Divokej Bill je bezpochyby jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kapel 21. století. Tato folk-rocková formace z Úvalů u Prahy si získala srdce fanoušků energickými koncerty, chytlavými melodiemi a texty plnými poetiky a příběhů z každodenního života. Kapela vznikla v roce 1997 a pojmenovala se podle divokého západu, který je pro jejich tvorbu charakteristický. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Čmelák", "Malování", "Zdivočelá", "Plakala" nebo "Anděl". Divokej Bill vydal celkem 8 studiových alb, z nichž se mnohá stala platinovými. Kapela pravidelně vyprodává koncerty po celé České republice a vystupuje i na Slovensku. Divokej Bill se řadí po boku kapel jako Kabát, Chinaski, Kryštof nebo Lucie mezi stálice české hudební scény a jejich popularita stále roste.

Mig 21

Mig 21 je česká hudební skupina, která vznikla v roce 1998. Kapela je známá svým energickým rockovým zvukem s prvky funky a popu. Frontmanem kapely je charismatický zpěvák Jiří Macháček, který je známý svým specifickým hlasem a humornými texty. Mezi jejich nejznámější hity patří "Snadné je žít", "Malotraktorem" a "V Litvínově, kde bydlí Lojzo". Mig 21 vydali několik úspěšných alb a odehráli stovky koncertů po celé České republice. Patří mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější české kapely 21. století. Jejich hudba oslovuje široké spektrum posluchačů a jejich koncerty jsou proslulé svou skvělou atmosférou.

Buty

Česká hudební scéna se vždy mohla pochlubit pestrou škálou kapel a interpretů. Od rocku přes pop až po folk, v Česku si každý najde to své. Mezi nejznámější české kapely patří legendární Kabát, jejichž koncerty jsou proslulé ohňostroji a energií. Další stálicí je Chinaski, kapela s chytlavými melodiemi a texty o životě. Pro fanoušky tvrdší muziky je tu Arakain, kapela s více než třicetiletou historií. Kryštof se svými emotivními písněmi oslovuje široké publikum. Lucie, kapela s nezaměnitelným hlasem Davida Kollera, patří k legendám české hudební scény. Wanastowi Vjecy, Olympic, Buty, - to je jen malý výběr z bohaté historie a současnosti české hudby. Seznam nejznámějších českých kapel by mohl pokračovat ještě dlouho.

Čechomor

Čechomor patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely. Jejich unikátní styl, kombinující prvky folklóru s rockovou energií, si získal srdce posluchačů napříč generacemi. Kapela vznikla v roce 1988 a za dobu své existence vydala desítky alb a odehrála tisíce koncertů po celém světě. Mezi jejich nejznámější hity patří například Proměny, Malovaný džbán anebo Husička. Čechomor je známý také svými energickými živými vystoupeními, kde nechybí tradiční nástroje jako housle, viola, dudy, ale i elektrické kytary a bicí. Kapela se proslavila i v zahraničí, kde vystupovala na prestižních festivalech a spolupracovala s významnými světovými hudebníky. Čechomor se řadí po bok kapel jako Kabát, Lucie, Kryštof nebo Chinaski mezi stálice české hudební scény a jejich popularita stále roste.

Monkey Business

Ať už si pouštíte rock, pop, nebo třeba folk, seznam nejznámějších českých kapel je plný legend, které formovaly naši hudební scénu. Kdo by neznal Kabát, jejichž hity "Pohoda" nebo "Brousíme nože" zlidověly a rozeznívají se na každém festivalu? A co třeba Olympic, stálice s historií delší než půl století a s nesmrtelnými peckami jako "Želva" nebo "Jasná zpráva"?

Mezi nejznámější české kapely patří i Chinaski, mistři chytlavých melodií a textů o životě, lásce a všem mezi tím. Jejich hity "1970" nebo "Každý ráno" zlidověly a dodnes baví fanoušky napříč generacemi. A nesmíme zapomenout ani na Lucie, kapelu, která v 90. letech hýbala českou hudební scénou s hity jako "Amerika" nebo "Medvídek".

Seznam nejznámějších českých kapel by nebyl kompletní bez kapel jako Kryštof, Wanastowi Vjecy, Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Divokej Bill, anebo Buty. Každá z těchto kapel má svůj vlastní styl a charisma, a všechny spojuje láska k hudbě a touha bavit své fanoušky.

J.A.R.

J.A.R. je pražská funk-rocková kapela, která vznikla v roce 1989. Kapela je známá svým energickým projevem na pódiu a specifickým hudebním stylem, který kombinuje prvky funku, rocku, jazzu a dalších žánrů. Frontmanem kapely je charismatický Roman Holý, známý svým nezaměnitelným hlasem a energickým vystupováním. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Bulhaři", "Kámen a písek" nebo "Mydli to!". J.A.R. patří mezi nejrespektovanější a nejoriginálnější české kapely a na svém kontě má řadu úspěšných alb a nespočet koncertů. Kapela je známá svou originalitou a schopností kombinovat různé hudební styly do originálního a nezaměnitelného zvuku. I přes svůj netradiční styl si J.A.R. získali širokou fanouškovskou základnu a patří k stálicím české hudební scény.

Tři sestry

Tři sestry patří bezpochyby mezi nejznámější české kapely. Tato legendární punk-rocková formace, založená v roce 1983 v Praze, si získala srdce fanoušků syrovým zvukem, vtipnými texty a nezapomenutelnými koncerty. Frontman Lou Fanánek Hagen se svými charakteristickými brýlemi a kšiltovkou se stal ikonou české hudební scény. Mezi jejich nejznámější hity patří písně jako "Zelená", "Sovy v mazutu" nebo "Modlitba pro partu". Tři sestry se staly hlasem generace, která vyrůstala v době normalizace a toužila po svobodě a rebelii. Kapela si i po revoluci udržela svoji popularitu a dodnes aktivně koncertuje a vydává nová alba. Jejich koncerty jsou proslulé bouřlivou atmosférou a věrnými fanoušky, kteří si s kapelou zpívají každou píseň. Tři sestry se nesmazatelně zapsaly do historie české hudby a patří k těm kapelám, které ovlivnily celé generace posluchačů. Seznam nejznámějších českých kapel by bez nich nebyl úplný.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: Hudba

Autor: FilipSykora

Tagy: nejznámější české kapely | seznam nejznámějších českých kapel