Aureole: Restaurace s nebeskou atmosférou a kuchyní

Restaurace Aureole

Umístění a atmosféra restaurace

Restaurace Aureole se nachází v Praze, v klidné lokalitě Prahy 4 – Michle. Je snadno dostupná jak autem, tak MHD, s možností parkování v blízkosti. Interiér restaurace je elegantní a moderní, s důrazem na pohodlí hostů. Prostorný interiér je rozdělen do několika zón, které nabízejí dostatek soukromí pro romantickou večeři ve dvou i pro větší skupiny. Dominantou restaurace je otevřená kuchyně, kde hosté mohou sledovat kuchaře při práci. Velká okna propouštějí do interiéru dostatek denního světla a zároveň skýtají příjemný výhled do zeleně. V teplých měsících je k dispozici také venkovní terasa obklopená zelení, která je ideálním místem pro letní oběd či večeři pod širým nebem. Atmosféra restaurace Aureole je příjemná a uvolněná, vhodná pro posezení s přáteli i pro obchodní schůzky. Přátelský a profesionální personál se postará o to, aby se hosté cítili jako doma a užili si kulinářský zážitek plnými doušky.

Popis interiéru Aureole

Aureole je restaurace, která se nachází v posledním patře obchodního centra na Pankráci. Interiér restaurace je elegantní a moderní s nádechem luxusu. Dominantou prostoru jsou velká okna s panoramatickým výhledem na Prahu. Díky nim působí interiér vzdušně a prostorně. Při vstupu do restaurace vás upoutají designová svítidla, která vytváří příjemnou atmosféru.

Prostorný interiér je rozdělen do několika zón. Najdete zde pohodlné sedačky pro posezení s přáteli, bar s vysokými židlemi i stoly pro romantickou večeři ve dvou. Designový nábytek v tlumených barvách dotváří elegantní atmosféru. Materiály jako dřevo, kov a sklo se snoubí v harmonickém celku.

Otevřená kuchyně umožňuje hostům nahlédnout do zákulisí a sledovat kuchaře při práci. Aureole je ideálním místem pro ty, kteří hledají nevšední gastronomický zážitek v příjemném a luxusním prostředí.

Kuchyně a speciality podniku

Restaurace Aureole, to není jen tak obyčejná restaurace. Je to místo, kde se snoubí kulinářský um s dechberoucí atmosférou. A kuchyně? Ta je kapitolou sama pro sebe. Šéfkuchař Jiří Král a jeho tým sází na moderní českou kuchyni s mezinárodními prvky. Vybírají si ty nejkvalitnější sezónní suroviny od lokálních dodavatelů, aby vám na talíři servírovali opravdové gastronomické skvosty.

Vlastnost Hodnota
Název restaurace Aureole
Kuchyně Moderní česká

Ochutnat tu můžete třeba křehkou kachní prsíčka s variací z červené řepy, šťavnaté hovězí líčka na víně s bramborovo-celerovým pyré nebo grilovaného halibuta s pyré z pečeného květáku a omáčkou z bílého vína. Vegetariáni si přijdou na své s dýňovým rizotem s kozím sýrem a piniovými oříšky. A co teprve dezerty? Domácí čokoládový fondant s vanilkovou zmrzlinou nebo jablečný koláč s mandlovou drobenkou vás zaručeně dostanou.

restaurace aureole

Restaurace Aureole je zkrátka zážitkem pro všechny smysly. Ať už sem zavítáte na romantickou večeři, pracovní oběd nebo jen tak s přáteli, budete nadšeni.

Šéfkuchař a jeho filozofie

Již více než dvacet let je restaurace Aureole synonymem pro kulinářské zážitky na nejvyšší úrovni. Za touto pověstí stojí nejen prvotřídní suroviny a jedinečné prostředí s dechberoucí vyhlídkou na Prahu, ale především filozofie šéfkuchaře Jiřího Králíčka a jeho týmu. Ta staví na respektu k tradiční české kuchyni, kterou však prezentuje v moderním a inovativním pojetí.

Králíček klade důraz na sezónnost a čerstvost surovin, které si pečlivě vybírá od lokálních dodavatelů. Jeho pokrmy jsou harmonickou kombinací chutí a textur, kde se snoubí zdánlivě obyčejné ingredience s rafinovanými technikami přípravy. Šéfkuchař se nebojí experimentovat a posouvat hranice gastronomie, vždy však s respektem k původní chuti a charakteru surovin.

Filozofie restaurace Aureole se neomezuje pouze na talíř. Důležitou roli hraje také osobní přístup k hostům a vytvoření nezapomenutelného gastronomického zážitku. Ten umocňuje i samotné prostředí restaurace, které se nachází v posledním patře budovy s panoramatickým výhledem na Pražský hrad a Staré Město. Aureole tak není jen restaurací, ale místem, kde se snoubí kulinářské umění s výjimečnou atmosférou.

Degustační menu a jeho cena

Restaurace Aureole v Praze nabízí nezapomenutelný gastronomický zážitek s nádherným výhledem na město. Jedním z lákadel je degustační menu, které sezónně obměňuje a odráží filozofii šéfkuchaře Jiřího Králíčka. Hosté se mohou těšit na kreativní a moderní pojetí české kuchyně s důrazem na prvotřídní suroviny. Cena degustačního menu v restauraci Aureole se liší v závislosti na počtu chodů a aktuální nabídce. Pro přesnou informaci o ceně degustačního menu je vhodné navštívit webové stránky restaurace nebo kontaktovat přímo restauraci. Kromě degustačního menu nabízí restaurace Aureole i à la carte menu s širokou škálou jídel a nápojů. Atmosféra restaurace je elegantní a zároveň uvolněná, což z ní dělá ideální místo pro romantickou večeři, oslavu speciální příležitosti nebo obchodní schůzku.

restaurace aureole

Párování vín s pokrmy

V restauraci Aureole klademe důraz na harmonii chutí, a proto je pro nás párování vín s pokrmy klíčovým prvkem gurmánského zážitku. Náš zkušený sommelier vám s radostí doporučí víno, které perfektně doplní a podtrhne chuťové nuance vašeho pokrmu.

Vybírat můžete z naší rozsáhlé vinotéky, která zahrnuje jak česká, tak i zahraniční vína. Nabízíme vína z tradičních vinařských oblastí, ale i méně známé skvosty, které vás jistě osloví. Ať už dáváte přednost bílému, červenému, růžovému vínu nebo šumivému vínu, u nás si zaručeně vyberete.

Při párování vín se řídíme nejen typem pokrmu, ale také způsobem jeho přípravy a intenzitou chutí. K lehčím pokrmům, jako jsou saláty, ryby nebo drůbež, se hodí svěží bílá vína s vyšší kyselinou. Naopak k těžším masitým pokrmům, zvěřině nebo sýrům doporučujeme plnější červená vína s vyšším obsahem tříslovin.

Nebojte se experimentovat a objevovat nová spojení chutí. Náš sommelier je vám plně k dispozici a rád s vámi projde vaše preference a doporučí vám tu nejlepší možnou kombinaci vína a pokrmu, která pozvedne váš gurmánský zážitek v restauraci Aureole na nezapomenutelnou úroveň.

Ocenění a recenze Aureole

Restaurace Aureole v Praze se může pochlubit nejen úchvatným výhledem z 27. patra, ale také řadou prestižních ocenění a skvělých recenzí. Mezi nejvýznamnější ocenění patří bezesporu michelinské hvězdy. Aureole se pyšní jednou michelinskou hvězdou, kterou získala za vynikající gastronomii a prvotřídní servis. Toto ocenění je snem mnoha restaurací po celém světě a svědčí o vysoké kvalitě Aureole. Kromě michelinské hvězdy získala restaurace i další ocenění, například od Maurerova výběru Grand Restaurant, kde se umístila mezi nejlepšími restauracemi v České republice.

Návštěvníci si Aureole pochvalují nejen pro vynikající jídlo, ale také pro dechberoucí výhled na Prahu a profesionální a přátelský personál. Recenze na internetu i v tištěných médiích se shodují na tom, že Aureole nabízí nezapomenutelný gastronomický zážitek. Mnozí hosté vyzdvihují kreativitu šéfkuchaře, který mistrně kombinuje moderní gastronomii s tradičními českými chutěmi. Aureole je tak ideálním místem pro romantickou večeři, oslavu speciální příležitosti nebo pro ty, kteří si chtějí dopřát to nejlepší z české gastronomie.

Rezervace a otevírací doba

Restaurace Aureole patří mezi vyhledávané podniky, proto doporučujeme rezervaci předem. Rezervace můžete provést telefonicky nebo online prostřednictvím našeho rezervačního systému. Kapacita restaurace je omezená, a proto vám včasná rezervace zaručí místo u stolu ve vámi preferovaný čas. Otevírací doba restaurace Aureole je od pondělí do neděle od 12:00 do 23:00. V případě zájmu o soukromou akci nebo uzavřenou společnost nás neváhejte kontaktovat. Náš tým vám rád zodpoví veškeré dotazy a pomůže s plánováním vaší akce na míru.

restaurace aureole

Vhodné pro speciální příležitosti

Restaurace Aureole se svými úchvatnými výhledy na Prahu a prvotřídní gastronomií nabízí ideální prostředí pro nezapomenutelné oslavy a výjimečné události. Ať už plánujete romantickou večeři ve dvou, oslavu narozenin, výročí svatby nebo firemní večírek, restaurace vám poskytne vše potřebné pro dokonalý zážitek. Prostor restaurace je možné rozdělit do menších salonků, které zaručí soukromí a intimní atmosféru. Profesionální personál restaurace vám bude po celou dobu k dispozici a postará se o to, aby vaše akce proběhla přesně podle vašich představ. Kulinářský tým restaurace Aureole pod vedením šéfkuchaře připraví menu na míru dle vašich preferencí a dietních požadavků. Vybrat si můžete z degustačního menu, které vás provede tím nejlepším z moderní české kuchyně, nebo si sestavit vlastní menu z bohaté nabídky jídel à la carte. Pro vaše hosty je připravena i široká škála prvotřídních vín z vinného sklepa restaurace. Restaurace Aureole je zárukou nezapomenutelného gastronomického zážitku a výjimečné atmosféry, která pozvedne vaši speciální příležitost na novou úroveň.

Kontaktní informace a adresa

Restaurace Aureole se nachází v srdci Prahy, s úchvatným výhledem na Pražský hrad a panorama města. Naleznete nás na adrese Pařížská 27, Praha 1, 110 00. Pro rezervaci stolu nebo jakýkoli dotaz nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle +420 226 200 022. Náš tým vám rád zodpoví veškeré dotazy a pomůže s rezervací stolu pro váš nezapomenutelný kulinářský zážitek. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: FilipSykora

Tagy: restaurace aureole